HOLIČSKÉ KRESLO BOSS HD MEĎ OLD LEATHER ČIERNE GABBIANO
8. decembra 2020 Od Renáta Součková Vypnuté

HOLIČ – BARBER

Barber shop versus bežné holičstvo. Aký je medzi nimi rozdiel?

Počuli ste termín Barber shop? Ak nie, pozrite sa, čo môžete očakávať, keď prekročíte jeho prah, a ako sa vôbec tento podnik líši od „bežného“ pánskeho kaderníctva. Ak ste dievča alebo žena, pravdepodobne nič, jedná sa o výhradne mužskú záležitosť. Na počiatku existencie Barber shopov sa o nich dokonca hovorilo ako o miestach, kam ženy nielen nesmú, ale dokonca sa sem boja vstúpiť….

Odkiaľ sa vzal Barber shop?
Áno, ako je najskôr zrejmé z úvodných viet, Barber shop je akýsi druh kaderníctva – presnejšie pánskeho holičstva. História holičského povolania pritom siaha hlboko do minulosti. Holičské remeslo sa tešilo vysokej úcte. Holič býval pomocníkom kňazov a lekárov, dokonca sám vykonával chirurgické a stomatologické zákroky.

S rozvojom medicíny však o svoje výsady prišiel a stal sa „prostým“ módnym a kozmetickým poradcom. Remeslu začala ťažká doba, avšak na konci 19. storočia sa remeslo transformovalo na pánske holičské podniky, takzvané Barber shopy.

Ak ste ste muž, a navyše s fúzmi či bradou, môžete sa tešiť na netradičný zážitok. Pánske holičstvá bývali na prelome 19. a 20. storočia miestom, kde vám nielen upravia zovňajšok, ale prediskutujú s vami aj aktuálne politické a sociálne otázky, zapália vám cigaru vybranej značky alebo si s vami priťuknú panákom kvalitnej whisky.

A mnoho súčasných Barber shopov túto tradíciu nasleduje.

V bežnom pánskom kaderníctve vás ostrihajú za dvadsať minút a pár korún. Barber shop je iný. Hneď po vstupe pravdepodobne uvidíte pevné kožené kreslá, drevený nábytok, decentné výzdobu a sadu nástrojov pripravených pre úpravu vašich vlasov a fúzov podľa najnovších trendov.

najnovšími trendami sú pevné a kožené BARBER kreslá OLD LEATHER,  nemenej kvalitné a populárne BARBER kreslá VITO a veľa ďalších kvalitných moderných a profesionálnych kresiel od nechtovyobchodik.sk

Ak sa vám pošťastí, možno bude súčasťou nástrojov taktiež klasická britva , ktorú dnes vídame prevažne v amerických filmoch. Nebojte sa, holenie s jej pomocou nie je zakázané, ako sa často v spoločnosti traduje, iba vyžaduje špeciálnu prípravu vopred, a to vrátane aplikácie špeciálneho mydla pár minút pred samotným holením, vďaka ktorému sa fúzy povytiahnu a barberovi sa lepšie holí..

Veľká časť Barber shopov si naviac vyhradzuje pre zákazníka najmenej jednu hodinu, aby mohla venovať dostatočnú starostlivosť nielen vlasom a fúzom, ale často tiež pleti či nechtom na rukách. Priplatiť si môžete aj za masáž, aplikáciu peelingu či masku na tvár.


Barber shop môžu navštíviť všetky vekové kategórie mužov a chlapcov, dokonca aj tí najmenší, pre vytvorenie štýlového strihu. Pre vyvýšenie sedenia pre dieťa im pomôže podsedák. Pre zvýraznenie svojho BARBER shopu, pomôže holičovi pútavá a nezameniteľná reklama BARBER POLE. V našej ponuke nájdete aj pomôcky, ako kefy na bradukadernícke nožnice, holiace strojčeky a pánsku barber kozmetiku.