Health & Beauty Dead Sea Minerals

Health & Beauty Dead Sea Minerals

Mŕtve more je slané bezodtokové jazero, které se nachádza na hranicich Jordánska a Izraela. Kozmetika Health & Beauty je najznámejšou a najpredávanejšou kozmetikou z Mŕtveho mora priamo v Izraely. Mŕtve more vzniklo asi pred 3 000 000 rokmi na rozsadline po veľkom vrásnení zemskej kôry. Mŕtve more je najnižšie položená vodná plocha na Zemi, leží 400 m pod úrovňou hladiny mora. Rozloha Mŕtveho mora je 1050 km2, jeho dĺžka je 75 km a šírka sa pohybuje medzi 3 až 18 km. Hĺbka dosahuje až 365 metrov. Jeho dlhé brehy lemujú vysoké vysoké pusté kopce a pohoria, ktoré dosahujú výšku aj viac ako 400 metrov a sú zhruba na úrovni hladiny Stredozemného mora. Do mora ústi rieka Jordán a niekoľko riečok odtiaľ prameniacich na východ a na západ. Voda z Mŕtveho mora sa uvoľňuje iba vyparovaním.

Health & Beauty Dead Sea Minerals Mŕtve more je najslanším morom na svete. Jeho voda je tak slaná, že nás udrží na hladine bez nášho vlastného úsilia. Vysoký obsah solí ve vode vylučuje akýkoľvek život. Nežijú tu žiadne vyššie organizmy ani rastliny, ale jen 11 druhov vysoko špecializovaných mikroorganizmov. Mŕtve more obsahuje viac ako 30% minerálov, čo je 10x viac ako iné moria. Vysoká koncentrácia minerálov má blahodárny účinok pri liečbe kožných chorôb – lupienky, ekzémov, akné a pri liečbe reumatických a respiračných problémov. Púštna klíma má za následok neustále vyparovanie vody. Zloženie soli z Mŕtveho mora je charakteristické vysokým obsahom niektorých minerálov, predovšetkým solí hořčíku – asi 30%, draslíku – asi 22%, vápníku, brómu a ďalších. Koncentrácia minerálov stimuluje metabolické funkcie v bunkách a podporuje tak regeneráciu – obnovu buniek.

Voda Mŕtveho mora obsahuje 21 minerálov a stopových prvkov. 12 z nich nenájdete v žiadnom inom mori a niektoré z nich sú uznávané a vysoko cenené pre prínos pocitov uvoľnenia, vyživovania pleti, aktivácii obehového systému a zmiernenia reumatických problémov a metabolických porúch. Vďaka svojej nízkej polohe je tu ďalšia vrstva atmosféry, ktorá filtruje určitú časť ultrafialových lúčov, takže slnko nespaľuje pokožku s takou agresivitou, ako by sa podľa polohy zdalo. Táto dodatočná vrstva tiež zaisťuje väčšie množstvo kyslíku. Pri Mŕtvom mori je ho o 10% viac ako vo veľkých mestách a o 5% více než v iných morských oblastiach. Toto miesto je ideálne pre astmatikov a alergikov.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.