manikura na ostrenie nechtov, na krehke a stiepajuce sa nechty
12. septembra 2021 Od Renáta Součková Vypnuté

P.Shine Japonská manikúra

niečo z histórie P.Shine..

Princíp leštenia nechtov P-Shine pochádza z Japonska. Už v dávnej minulosti sa gejše pýšili krásnymi a lesklými nechtami a nepotrebovali k tomu žiadny bezfarebný lak. Stačilo len použiť tradičné postupy s použitím prírodných prípravkov. Pri tejto metódy je však veľmi dôležité naniesť prípravky v správnom poradí a správnym spôsobom.

Názov P-Shine vznikol však až v roku 1958 podľa rovnomennej tokijskej spoločnosti, ktorá začala vyrábať kozmetické produkty, okrem iného aj produkty na úpravu nechtov P-Shine, a distribuovať ich vo veľkom do celého sveta.

Na to, aby si P-Shine obľúbili aj ženy v Európe a v USA, stačila len krátka doba. Na prvý pohľad táto metóda pripomína bezfarebné lakovanie, ide však o prírodnú manikúru, ktorá podporuje prekrvenie nechtovej platničky, rast nechtov, dodáva nechtu vitamíny, spevňuje ich a dokonca aj chráni pred nepriaznivými vplyvmi z okolia.

Bližšie o japonskej manikúre:

Japonská manikura P.Shine je zameraná na špeciálnu starostlivosť o prírodné nechty.

Prednosti tejto kozmetické metódy sú v dlhodobom účinku a nenáročnom udržiavaní stáleho a vysokého lesku ošetreného nechtu. Nanášanie je jednoduché, prirodzené a hlavne funguje.

Nanášacia hmota sa skladá zo včelieho vosku, materskej kašičky, kremičitej hlinky, jemných parafínov, glycerínu, bentonitu, panthenolu, vitamínov A, E, H a provitamínu B5.

Manikúra P.Shine zvyšuje pevnosť nechtov, ich pružnosť, metabolizmus nechtového koreňa a nechtového lôžka. Pôsobí aj ako prevencia proti lámaniu a štiepeniu nechtu. Odporúčame ju ako najúčinnejší metódu pri liečení oslabených prírodných nechtov po nechtovej modeláži, teda po zhodení predlžovaných nechtov, prepilovaných nechtov a veľmi krehkých nechtov.
P-Shine by si rozhodne mali aplikovať tie ženy, ktorých nechty sú rozstrapkané, lámavé a zle rastúce. Ale pozor, metóda sa nehodí na tenké alebo úplne zničené nechty
Po vytvorení P-Shine manikúry vznikne na povrchu nechtu tzv.glazúra, ktorá má nielen estetický efekt, ale zároveň zabraňuje odplavovaniu prirodzených lipidov, teda zabraňuje vysušovaniu nechtu.

Koreň nechtu má v tomto prípade schopnosť bez problému produkovať kvalitné keranocity, takže sa celkový stav prírodného nechtu postupne zlepšuje.

Najlepšou voľbou ako začať s japonskou manikúrou P-Shine je navštíviť nechtové štúdio alebo si zakúpiť P-Shine sadu. Sada P-Shine obsahuje komponenty vyrobené z čistých prírodných látok a ich derivátov. Neobsahuje žiadne organické rozpúšťadlá, farbivá ani parfumy. Toto ošetrenie nechtov je vhodné aj pre mužov.

Prednosti P-Shine manikúry:

  • dlhodobý účinok
  • nenáročná udržiavanie stáleho a vysokého lesku ošetreného nechtu
  • pre väčšiu pevnosť nechtu
  • pre vyššiu pružnosť nechtu
  • nenarušený metabolizmus nechtového koreňa a nechtového lôžka
  • ako prevencia proti lámaniu a štiepeniu nechtov

P-Shine manikúru vám urobia v nechtovom štúdiu, ale pomocou P-Shine sady si ju môžete urobiť aj sama.

P-Shine manikúra krok za krokom

1) umyte si ruky mydlom a teplou vodou. Na začiatku je dôležité upraviť dĺžku a tvar nechtu, prípadne ošetriť kožičku okolo nechtu

2) Povrch upravených a očistených nechtov najskôr jemne zmatnite mäkkým papierovým pilníčkom. Drsnejšie zelenú stranu použijete na nechty výrazne ryhované a na upravenie tvaru. Hladká ružová plocha potom zjednotí a odmastí nechtovú platničku.

3) Pomocou zelenej leštičky s jelenicovým povrchom naneste na necht pastu obsahujúcu včelí vosk a materskú kašičku, zelená dózička označená č. 1 . Naberieme na špachtličku zelenú pastu, prenesieme na zelenú leštičku a opatrne zapracujeme pastu do nechtu. Malé brúsne častice sa postarajú o vyrovnanie prípadných nerovností.

Zalešťujte vždy jedným smerom. Odporúčame od stredu nechtu k okrajom. Na nechtoch by totiž mohli vzniknúť nepekné mapy. Niektoré nechtové štúdia ale naopak odporúčajú zalešťovat všetkými smermi, takže odporúčame jednoducho vyskúšať, čo Vám bude najlepšie vyhovovať.

4) Predposledným bodom je púder z drvených lastúr, ružová dózička, označená č. 2. Pomáha uchovávať lesk na dlhšiu dobu. Nanášajte ho pomocou ružovej jelenicovej leštičky – naberieme na špachtličku ružový púder, prenesieme na ružovú leštičku a opatrne zapracujeme do nechtu. Ak budete dostatočne starostlivá, na nechte sa postupne vytvorí veľmi lesklá vrstva s ochrannými a vyživujúcimi účinkami.

5) Nezabudnite ! NECHTY NESMIETE PO OŠETRENÍ NALAKOVAŤ, ani bezfarebným lakom. Nakoniec ošetríme kožičku okolo nechtového lôžka výživným, vitamínovým olejčekom. vybrať si môžete z našej ponuky.

https://www.nechtovyobchodik.sk/kategoria-produktu/hlavna-kategoria/nechty/olejcek-na-nechty/

Aj keď sa metódu budete ešte len učiť, určite u nej nestrávite viac ako pol hodiny.

Oproti neošetreným nechtom uvidíte väčší lesk a vitalitu.
Nechty stačí raz za týždeň oživiť púdrom a dvakrát za mesiac zaleštiť voskom. P-Shine zvládne naozaj každý!